Nezařazené

Zakryjte vodní hladinu

Kdo si chce v pohodlí domova zaplavat, bude potřebovat nejen kvalitní vodní plochu, ale zároveň i čistou vodu. V opačném případě hrozí poškození zdraví.

Zakryjte vodní hladinu

Užívat si letního koupání lze klidně i doma, nejen na rybníku nebo u přehrady. Chce to však mít vhodnou koupací plochu. Hodně lidí začíná koketovat s možností tvorby vlastního jezírka, ale to je příliš náročné na realizaci a zároveň i poměrně drahé. Tradiční bazény však nejsou o moc levnější a také není možné vyřadit výkopové práce na zahradě ze hry. I proto je stále nejlepší variantou pro lidi se zahrádkou nadzemní bazén, který sice postrádá velikost klasiky, ale na druhou stranu jinak svou úlohu plní dobře. Navíc je docela levný a není potřeba provádět jakékoliv výkopové ani jiného druhy technických prací.

Plovací kruh ve vodě

Samotnou vodní plochou ale starost o koupání nekončí. Je důležité rovněž zabezpečit, aby voda byla čistá. Nemusí být tak čistá, aby se dala vyloženě pít, ale rozhodně by neměla být kontaminovaná. To se pozná podle barvy a samozřejmě i podle nevábného zápachu. Adekvátní čistotu vody dokáže zajistit v podstatě jen chemie ve formě rozličných preparátů.

Ponořená žena

Ty mohou mít celou řadu podob. Nejběžnější dezinfekcí vody v našich končinách představuje jednoznačně chlór. Ten se dodává v mnoha skupenstvích a každý preferuje trochu něco jiného. Chlór ale může být poměrně špatný sluha, jelikož je docela dráždivý. Hlavně lidé, jejichž pokožka je přecitlivělá, mohou mít s takovými přípravky negativní zkušenosti. Pak je dobré zvolit trochu jiný druh dezinfekce, třeba na bázi aktivního kyslíku. Tyto preparáty jsou sice dražší, ale na druhou stranu neškodí pokožce, a to žádným způsobem.

Vhodné je rovněž chránit i vodní hladinu, a to sice před různými papírky, lístky, větvičkami a obecně smetím, které dokáže přivát vítr. K tomu výborně poslouží krycí plachta na bazén, která je jednak levná, jednak vysoce efektivní. Samo sebou, že není možné plachtu mít nasazenou celou dobu. Obvykle se využívá ve večerních hodinách, kdy už se většinou nikdo nekoupe. Sundá se pak až ráno. Také se plachty využívají k zazimování.