Nezařazené

Jak zařídit dětský pokoj

Dětské pokojíčky zařizujeme velmi rádi a většinou se k nim snažíme přistupovat tak, aby dětem sloužily i v období, kdy povyrostou a jejich zájmy se změní.
pokoj pro kluky
Na dětské pokoje často nezbývají peníze a mnozí rodiče také často argumentují tím, že děti rychle vyrostou, a proto je zbytečné investovat do jejich zařizování příliš mnoho času a úsilí.
Pokud nechtějí rodiče zařízení pokojíčků pro chlapečka a holčičku podcenit, můžou prolistovat řadu časopisů o bydlení a designu nebo se přímo poradit s odborníkem.

V poslední době nabývá na oblibě dřevo a do popředí vstupují také praktické požadavky jako je úložný prostor, kvalitní postel, psací stůl či žebřiny do chlapeckých pokojů na protahování. Důležité je samozřejmě  kompletní zařízení pokoje tak, aby se nemuselo příliš měnit, jak budou děti růst.

Chlapecký pokoj

Pokud děti ještě nechodí do školy, návrh pokoje často vychází z toho, co je aktuálně baví. Na příklad téma moře, svět ryb, piráti, lodě, auta. Na správné lodi ku příkladu nesmí chybět kormidelní kolo, pokud jsou děti dvě je lépe opatřit dvě kola, aby si pak mohly společně hrát a vyrobit je lze jednoduše z klasických hospodářských loukoťových kol.
 medvídek s foťákem

Holčičí pokoj

Pro holčičky se nejčastěji navrhují pokojíčky s tématem princezen. Při těchto tématech dejte pozor, abyste se vyvarovali kýčovitosti.
Tradiční růžovou použijte jen jako jednu z doplňkových barev spolu s dalšími pastely. Jinak je vhodné, aby v interiéru dívčího pokoje převládala barva bílá a světlé dřevo.
Doplňky do pokoje pro holčičky nejčastěji dotváří dekory s koníky či jednorožci..

Můžete nechat ušít polštářky a kapsáře, koupit povlečení či závěsy, doporučuje se vše z látek v mátové a meruňkové barvě.
Oblíbené  jsou loutky koníků, které lze vybrat a zakoupit přes internet. 
 kluci s globusem
Pokud zařizujete pokoj dohromady pro dvě děti, nezapomeňte na to, že každé y nich potřebuje svůj vlastní klidový prostor, postel, stůl a židli a zařízení, v kterém se bude cítit bezpečně s útulně. V dnešní době lze zařídit i krásné pokoje pro chlapce a holčičku.