Produkty

Léčivé účinky slivovice

Už když se řekne slivovice https://www.lihovarek.cz/slivovice, tak náš zrak putuje na Moravu a tím pádem se roztančí naše chuťové pohárky, protože slivka je prostě boží pití. Tou se můžete léčit, ale také zničit. Proto všeho s mírou a užívejte ji jen jako lék, protože – jak říkával náš dědeček – dobře spálí každý bacil!

panák slivovice

Dokonce se dědeček chlubil i tím, že mu jeho tehdejší lékař doporučit panáčka slivovičky každé ráno na lačný žaludek, to aby se prý zdárně roztáhly cévy. My jsme si mysleli své, ale díky dalším poznatkům, které jsou i podložené, jsme zjistili, že skutečně dobře vypálená slivovice, užívaná v rozumném malém množství, ale ne každý den, může mít i léčebné účinky.

Jestliže vás trápí žaludeční problémy, už i naši prarodiče tvrdili, že štamprlička zapůsobí a bolest posléze odezní. Měla by sloužit dokonce i jako prevence před srdečními chorobami!

Vždy se vyplatí mít doma pár lahví dobré slivovice bez konzervačních látek, protože jen ta může léčit! V e-shopu lihovárku najdete jen a pouze vyhraněné české a moravské značky, které jsou výborně a poctivě vyrobené. Jejich podmanivá a řízná chuť vás dostane. A což teprve, když zjistíte, že je vážně považovaná za lék!

švestky ovoce

Ale jak jsme již zmínili na začátku našeho článku, není třeba jí vypít půl litru denně, to byste nejspíše za nějaký čas si podávali ruce s alkoholiky, ale už jen malý štamprdlík vám pomůže vyhnat viry a všechny bakterie z vašeho organismu ven. Je dobré při návratu ze zimy či mrazu si doma zahřát trošek slivovičky, zředit si ji vodou, přidat dva až tři hřebíčky, přidat domácí med a trochu citronové bio šťávy a pochutnávat si. Není dobré přidávat med a citronovou šťávu do horké vody, ale jen tak akorát, abyste naopak z medíku nevyhnali všechny živiny. A hřebíčky nevyhazovat, ale pečlivě a důkladně rozkousat! Jsou vysoce dezinfekční a podpoří vyhnání bakterií z těla!