Nezařazené

Ekologické nebo chemické čisticí prostředky?


Úklid, chceme mít všichni co nejdříve za sebou. Práci si můžeme ulehčit použitím agresivních chemických přípravků nebo můžeme sáhnout po ekologických přípravcích, šetrnějších k životnímu prostředí. To samé, se týká používání prášku na praní a tablet do myčky. Všechny tyto přípravky, obsahují velké množství fosfátů, toxických látek a někdy bohužel i karcinogenů. Možná, že někdo, si ani neví vědom skutečnosti, že například k výrobě pracích prášků, se používají chlor, syntetické parfémy a látky obsahující ropný původ. Měli bychom se tedy zamyslet nad tím, že pokud chemické produkty škodí našemu zdraví i přírodě, nebylo by lepší, použít přípravky ekologické a netoxické?

houbičky na nádobí

Použití ekologických přípravků, je dnes docela moderní. Můžete si vybrat nejen z čisticích prostředků pro domácnost, na praní prádla a mytí nádobí, ale najdete i ekologickou autokosmetiku. Měli byste vyhledávat takové přípravky, které jsou šetrné k vaší pokožce, nedráždí sliznice, jsou dobře odbouratelné a nezatěžují životní prostředí. Zvlášť bychom se měli zaměřit na výběr pracích prášků a vybírat takové, které jsou zdraví nezávadné. Použití nevhodného pracího prášku, může například u dětí, vyvolat nepříjemné kožní reakce. Lidé s atopickým ekzémem nebo jinými kožními problémy, by měli po přírodních produktech, sáhnout vždy.
mop a hadr

Může se vám zdát, že tyto ekologické prací prášky nevoní, tak intenzívně, jako ostatní klasické prací prostředky. Je to díky absencí umělých a chemických vůní.

Neobávejte se toho, že ekologické přípravky jsou méně účinné. Budete překvapeni, že i malé množství prostředku na nádobí, ho důkladně odmastí a umyje.

Některé starší ročníky, si možná vzpomenou, že naše babičky na praní prádla používali, nastrouhané tradiční jádrové mýdlo s jelenem. Dnes se opět dostává, do podvědomí lidí, nejen jako kostka mýdla, ale i jako prací gel.