Nezařazené

Pro útulný domov

Ačkoliv v dnešní době není problém využít služeb interiérového designera, doporučuje se při zařizování bydlení dát na vlastní cítění, vkus a instinkt. Přeci jen, jde o váš rodinný dům či byt a bydlet v něm budete vy a vaše rodina. Nenechte si tedy vytvořit designově skvostný domov, avšak bez špetky citu či vlastního vkusu. Je důležité, aby šlo o osobní místo.
svíčka a káva v okně.jpg 
Fotografie jsou vždy dobrým nápadem, jelikož jde o zachycení šťastných či jinak významných okamžiků. Připomínejte si takovéto chvíle neustále a nebojte se vystavit své fotografie. Ať již půjde o mistrovské kousky či jen o portréty osob vám blízkých, dozajista skrze ně vdechnete interiéru příjemnou domácí atmosféru.
 
Podobně jako fotografie působí i obrazy, přičemž nemusíte být znalcem umění, abyste dokázali vkusně vybrat hodící se kousek do vašeho domova. Ať jste již nakloněni modernímu abstraktnímu umění, či naopak klasickým dílům, neváhejte a pokuste se je zakomponovat. Ideální může být i obraz po prarodičích, který vám zároveň vyvolá i vzpomínky na ně. Nebojte se tedy experimentovat.
žebřík u křesla.jpg 

Svíčka coby sázka na jistotu

 
Skvěle fungují i svíčky, díky nimž budete vždy schopni naladit příjemnou atmosféru. Ať již půjde o okrasné svícny či o vonné kousky, můžete si být jisti, že mihotavé světélko zútulní každý prostor, a to nejen během chladných zimních večerů. Máte-li dostatek prostoru a financí, není na škodu zvážit pořízení krbu, který je víceméně symbolem spokojeného domova.
 
Dalším tipem může být také užití dostatku textilu, ať již půjde o koberečky, polštáře či přehozy. Opět půjde čistě o váš výběr barev a vzorů, nicméně je zaručené, že správně umístěný kousek dokáže oživit jakýkoliv osamocený kout. Opět není od škody zapátrat také na půdách prarodičů, kde se mohou skrývat překvapivé poklady.
 
Stejně je tomu tak i s osvícením, pečlivě proto volto stropní osvětlení či jen stolní lampu na čtení.
 
Způsobů, jak zútulnit a zosobnit interiér je skutečně celá řada, inspirujte se a proměňte svůj domov ve snové místo!