Nezařazené

Jak přežít vánoční období a nezbláznit se

Předvánoční období je v plném proudu. Spousta práce za námi a hromada před námi. Především na ženách je příprava domácnosti. Velký úklid, výzdoba, cukroví a dárky, to vše se musí během krátké chvíle zvládnout, aby domov dýchal vánoční atmosférou. Tu milují dospělí, ale nejvíce malé děti, pro které by toto období mělo být jedno z nejkrásnějších.

Jak tedy připravit domov na tento čas bez zbytečného stresu a užít si pohodu na maximum? Co nám pomůže doma vykouzlit krásnou atmosféru? Jak vše stihnout včas a na co nesmíme zapomenout? Že se toto období nedá přežít bez stresu je omyl, jde to, jen je třeba dobře plánovat. Začít můžete tím, že si vše sepíšete a budete postupně odškrtávat.

Seznam předvánočních příprav
1. Úklid – úklid domova je důležitý, nejlépe ale uděláte, když vše uklízíte průběžně v pravidelných intervalech po celý rok. Chce to dobrý systém a v tomto období pak postačí přidat mytí oken, vyprání záclon a výzdoba. Jedna položka odškrtnuta.

2. Výzdoba – je kapitola sama o sobě. Lepší je méně. Více výzdoby může působit chaoticky a kýčovitě. Krásně v okně vypadá jednoduchý svítící stromek nebo jednoduchá girlanda ze světýlek.

Na vchodové dveře nezapomeňte pověsit věneček a také myslete na adventní věnec na stůl. Krásně také vypadají malé rolničky zavěšené na madlech u skříněk. Vše doplňte samozřejmě vonnými svíčkami, které celou atmosféru doladí. A nezapomeňte pořídit stromeček.

3. Cukroví – nic doma nevykouzlí vánoční atmosféru víc, než vůně vanilky a skořice. Naplánujte druhy, které upečete, sepište si seznam surovin a nakupte. Jeden večer připravte těsta a poté po večerech upečte a dozdobte. Během týdne máte hotovo. Nebo si vše jednoduše nechte upéct. Další část za námi.

4. Dárky – objednávejte nejlépe průběžně po celý rok, nemusíte poté vynaložit tak velkou sumu. V rámci předvánočních příprav je už jen krásně zabalte a pak už pouze čekejte, až je budete moci věnovat.
Ještě jedna důležitá věc by vám neměla chybět. Zvoneček, kterým Ježíšek přivolá děti ke stromečku.

Nyní už máte doma kouzelnou vánoční atmosféru i bez stresu. Můžete si už jen užívat klidu a blízkosti celé rodiny a pohádek v televizi. Tak šťastné a veselé!