Auto

Ozdoba zahrady


S teplým počasím se lidé stále více stěhují pro trávení volného času pod širé nebe a vyváří si v zahradách různá zákoutí pro příjemné posezení a dostatek soukromí.

Jednou z možností je i stavba dřevěné pergoly. Ta může navazovat přímo na dům a vytvořit tak přechod mezi zahradou a domem, nebo ji lze umístit na určité místo v zahradě, například tam, kde chceme zahradní posezení.

pergola

Jak pořídit kvalitní dřevěnou pergolu

Nejsnadnějším způsobem, jak si takovou zahradní dekoraci obstarat, je koupit si ji u osvědčené firmy. Odpadne obstarávání dřeva, doprava, hledání vhodného spojovacího materiálu a kotvícího systému, zpracování dřeva na jednotlivé díly, ochrana dřeva.

Firma, která má se zpracováním dřeva velké zkušenosti, vyrábí pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz/v několika variantách, a kromě výroby zajistí i dopravu a rovněž může celou stavbu i realizovat.

Levnější variantou je koupě pergoly ve formě stavebnice a stavba svépomocí.

pergola2

Potřebné přípravy

Pokud se zákazník rozhodne pro realizaci stavby svépomocí, musí jenom pro pergolu připravit vhodný terén. Není potřeba žádné povolení, ale doporučuje se upozornit sousedy, pokud má stavba stát v blízkosti jejich pozemků. Předejde se tak zbytečným konfliktům, které by kvůli stavbě mohly vzniknout.

Náročnost projektu

Všechny dřevěné díly potřebné ke stavbě jsou z kvalitního smrkového dřeva, hoblované a frézované. Dřevo je tlakově impregnované ekologickým prostředkem k jeho ochraně.

Spolu s dřevěným materiálem zákazník obdrží veškerý spojovací a propojovací materiál potřebný k sestavení pergoly a návod k sestavení.

Celá stavebnice je zhotovená tak, aby ji bez problému dokázal sestavit zručný člověk s pomocníkem. O dopravu se postará prodávající.

Dokončení

Pergola nabízí mnoho možností, jak si ji zkrášlit. Nejobvyklejším způsobem je využít pevnou konstrukci pergoly jako opěru pro některou ozdobnou plazivou rostlinu (vistárie, zimolez, pnoucí růže) nebo třeba pro vinnou révu, která za pár let poslouží i jako zdroj vlastního hroznového vína.