Ekonomika

Cena je slušná, komfort rovněž

Toužíte po vlastním bydlení, ale máte s bídou jen průměrný plat? V tom případě zapomeňte na klasiku ve formě bytu a raději se porozhlédněte po něčem jiném.

Cena je slušná, komfort rovněž

Vždy platilo, že bydlení je v našich končinách asi tou nejdražší položkou, kterou je potřeba každý měsíc zaplatit. Snížit se to dá pomocí koupě vlastního bydlení, a tak spousta Čechů žije ve svých vlastních nemovitostech. Často se jedná sice jen o malé bytečky, ale to nevadí, protože je jejich majitelům už nikdo nemůže vzít, a navíc platí mnohem méně, než kdyby žili v podnájmu. Doba se ale mění a s ní přicházejí drahé obytné nemovitosti. A na ty už každý nemá. Minimálně ve velkých městech už nenajdete nic, co by se dalo pořídit pod jeden milion. A i za milion koupíte maximálně tak garsonku. Horší však je, že tento trend přichází i do menších obcích, díky čemuž stále více našinců nemá obydlí ve svém osobním vlastnictví.

Domek s garáží

Z části je to chyba systému, z části jejich vlastní. Ony totiž neexistují jen byty a rodinné vilky, ale i různé alternativy, které se rovněž dají využívat k bydlení. Ano, některé jsou nepoužitelné, když máte rodinu, ale jiné, kupříkladu mobilní domy celoroční Lavarohouse už patří do kategorie použitelných.

Malý domeček

A pojem „použitelný“ je v tomto případě ještě urážka. Nejnovější modely mobilních domů jsou totiž více než použitelné, jsou adekvátní náhradou běžných bytových jednotek. Ano, není v nich tolik místa, kolik by se slušelo, ale mírný nedostatek prostoru nahrazuje vnitřní vybavení, které bývá ve většině případů na velmi vysoké úrovni. Navíc je v ceně, tak co by kdo chtěl. Díky tomu si nemusíte kupovat do nového obydlí žádné vybavení a případně prodat to, které již máte. To je velká přidaná hodnota.

Jako chatky

Je jasné, že mobilní domy dnešní, ale i minulé generace se nemusí využívat pouze pro bydlení, alespoň ne celoroční, ale třeba jen na rekreaci. A čím dál tím více rodin tak také činní. Koupí si menší domek, který sice postrádá zařízenost a izolaci modernější verzí, ale na druhou stranu je docela levný, a použijí ho jako letní chatku.