Nezařazené

Zdravě načerpaná energie

Je to naprosto normální, že jsou lidé zesláblí po té dlouhé zimě a mrazech. Je to vše způsobeno tím, že se nám během zimních měsíců nedostává dostatek slunečního světla a my jsme tak úplně bez energie, a to i pravidelně spíme. Všechno se dá ale dočerpat z přírody. Musíte se naučit jíst správné plodiny, které Vám pomohou během náročných dní. Zaprvé se vyvarujte kupování energetických nápojů, neboť obsahují umělá sladila, která naše těla neumí zpracovávat a plno z nich je dokonce karcinogenní. Navíc ta energie, kterou načerpáte má velmi krátké trvání a Vy se pak naopak proberete úplně bez sil.
zen jóga
Přírodní alternativou je například kvalitní zelený čaj. Vždy dbejte na jeho kvalitu a upřednostňujte ji před nízkou cenou. Dále je také velmi důležité umět tento čaj správně připravit a nikdy ho nenechávejte louhovat déle, než je doporučená době. Potom se Vám do čaje dostane plno špatných oxidantů, které už pro Vaše tělo opravdu nejsou něco dobrého a potřebného. Kromě zelených čajů můžete vsadit i na kvalitní kávu. Pamatujte ale na to, že tu si nejlépe vychutnáte bez mléka a cukru a je tak i nejzdravější. I tady se však vyplatí jít si po kvalitě a vždy si vybírejte pouze stoprocentní arabiku. Robusta Vám sice může chutnat dobře, ale je šíleně moc přepražená, a to už také není to pravé ořechové pro Váš organismus.
obiloviny s banánem

Kromě nápojů je dobré zařadit do svého jídelníčku více vlákniny a samozřejmě ovoce. Například banány Vám dodají hodně energie a když celkově začnete jíst zdravě, tak uvidíte, že se Vaše tělo naprosto pročistí a bude jako znovuzrozené, se spoustu síly a chutě do života. Pokud bydlíte někde v rušném městě, pak by bylo i velmi rozumné vyrazit na víkend někam do přírody a nadýchat se trocha čerstvého vzduchu, protože dlouhodobé pobývání ve smogových zónách opravdu škodí Vašemu zdraví a Vašim plícím především…