Domácnost

LED zářivky 120 cm lze i stmívat a barevně kombinovat

Proměny barev

S barvami současného osvětlení si lze skutečně hrát a je to nesmírně zábavná činnost. Zvláště v průběhu dlouhých podzimních večerů a nevlídného počasí se můžete těšit na scenérii, kterou si doma budete vytvářet pomocí RGB technologií LED diodových pásků, zářivek nebo žárovek. Výraz RGB znamená z angličtiny volně přeloženo „Red – Green – Blue“, tedy kombinace tří základních barevných mustrů, jejichž vzájemnou kombinací vytvoříte libovolný odstín. RGB svítidla dnes běžně zakoupíte ve specializovaných Ezopech, lze je ovládat i na dálku a zapojit je jako součást tzv. chytré domácnosti.

domácnost

Scénu lze volit podle nálady, dokonce i bílé světlo je možné nechat plynule nabíhat od teplých po chladné tóny a pochopitelně i stmívat. Není tedy dnes už problém zapojit fantazii a integrovat tato svítidla do softwarového vybavení mobilního telefonu a ovládat je pomocí domácí Wi-Fi sítě.
Moderním trendem není už jen jedno centrální svítidlo v obývacím pokoji, kdy sedíte s návštěvou kolem konferenčního stolku, debatujete, a světlo spíše ruší, než aby navodilo tu správnou atmosféru. LED záživky 120 cm, diodové panely a pásky lze rozmístit na více míst a vytvářet směrovými sektory buď stabilní, nebo měnící se výraz prostoru ideální pro promítání filmů, četbu knih, poslech hudby anebo jen rozhovor s přáteli.

inteligentní domácnost

Zářivky nahrazují trubice LED

Zářivky svou velikostí a výhodným tvarem slouží k pokrytí větší osvětlované plochy, toho se využívá zejména na pracovištích a v domácnostech na místech, které slouží jako pracovní kouty. Nejčastěji jsou umístěny nad deskami kuchyňských linek, v dětských pokojích nad psacími stoly, v garážích a v domácích dílnách. Značnou výhodou je především bezpečnost osob v případě rozbití světla, není totiž vyrobeno ze skla a neroztříští se jako klasická žárovka nebo zářivka či výbojka.