Auto

Když máte malý byt

Máte dvě nebo dokonce tři děti a malý byt? Tak pokud chcete zachovat pro každého alespoň minimální životní prostor, musíte využívat každého centimetru v každém prostoru bytu.

Ne každý si může dovolit takový luxus, aby si pořídil třípokojový byt nebo dokonce čtyřpokojový, aby, máte-li dvě děti, mělo každé dítě svůj vlastní pokoj. Více rodin řeší problém, že mají dvě děti a dvoupokojový byt. Jeden z těchto pokojů je většinou určen dětem a druhý je obývák a ložnice rodičů v jednom. Není to ideální bydlení, ale v rámci úspor je to mnohdy jediné řešení.

dětský pokoj

Pokud máme dvě děti v jednom pokoji, není to žádný velký problém, právě naopak. Děti se naučí spolužití a kompromisům tak nějak za chodu, což se jim v dalším životě bude jistě hodit. Není problém ani když máte dceru a syna. Právě naopak, pro budoucí vztahy je přínosem, když děti od malička přirozeným způsobem vnímají rozdíly mezi ženským a mužským světem. A pokud jde o soukromí při převlíkání a pod, to je vždy otázkou právě kompromisů a naučení se taktnosti k tomu druhému.

dětský pokoj

Pro dvě děti potřebujete dvě postele. Pokud už jsou děti větší, můžete jim pořídit poschoďové postele, nebo vyvýšené postele, pod kterými je úložný prostor. Pokud máte už školáky, je ideální, aby měli každý svůj stůl, což je často nerealizovatelné, ale ušetří to mnoho hádek.

Využít musíte každičké místo, takže jsou vhodné různé stohovatelné boxy, do kterých se vejde spousta hraček, ale třeba i školní pomůcky nebo oblečení. Oblečení je vhodné roztřídit dle ročních období a to, které děti zrovna nepotřebují, uskladnit někde mimo byt, např. ve sklepě, dobře uzavřené např. v igelitových pytlích.

A pokoj rodičů? Asi vám nezbývá nic jiného než rozkládací postel, abyste mohli pokoj používat i jako obývací, když přijde návštěva.

Malý byt a velká rodina, to nemusí být problém, pokud umíte šetřit místem.